SGWP
Wtorek, 20 sierpnia 2019 r.
Aktualności
13.08.2019
Święto Wojska Polskiego w Sztabie Generalnym WP
Z okazji Święta Wojska Polskiego w Sztabie Generalnym WP odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników sztabu.

W ceremonii, która została zorganizowana 13 sierpnia uczestniczyli duszpasterze wojskowi, dowódcy rodzajów SZ, byli szefowie SG WP oraz przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących ze sztabem.

Ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka reprezentował sekretarz stanu w MON Tomasz Zdzikot.

Zgodnie z ceremoniałem wojskowym zbiórkę rozpoczął meldunek dowódcy Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, po którym orkiestra garnizonowa odegrała hymn państwowy.
 
 
 
 
Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał broni Rajmund T. Andrzejczak w swoim wystąpieniu podkreślił, że żołnierze Wojska Polskiego cieszą się bardzo dobrą opinią zarówno w kraju, jak i wśród sojuszników.

Nawiązał w tym miejscu do licznych rozmów, które prowadzi podczas spotkań i wyjazdów zagranicznych.

Podziękował żołnierzom polskich kontyngentów wojskowych za ich służbę i zaangażowanie dodając, że to oni w głównej mierze pracują na tę dobrą opinię o WP za granicą.

Słowa uznania i podziękowania gen. Andrzejczak skierował również do żołnierzy jednostek taktycznych, oddziałów i pododdziałów szkolących się na poligonach i uczestniczących w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych.

Generał Andrzejczak podkreślił wagę każdego Rodzaju Sił Zbrojnych, w tym wojsk cybernetycznych, dedykowanych do realizacji zadań w ramach piątej domeny operacyjnej.

Szef sztabu złożył podziękowania wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym,  szczególnie tym, z którymi na co dzień wykonuje swoje obowiązki w Sztabie Generalnym WP.

Podkreślił, że „przed sztabem kolejny ważny rok, nie tylko ze względów symbolicznych m.in. setną rocznicę zwycięstwa żołnierzy Wojska Polskiego w wojnie 1920 roku, ale też z uwagi na czekające nas wyzwania i ważne zadania".

Na zakończenie swojego wystąpienia generał Andrzejczak życzył wszystkim dobrej, satysfakcjonującej służby oraz sukcesów zawodowych i osobistych.
 
W trakcie uroczystej zbiórki szef Sztabu Generalnego WP wraz ze swoim zastępcą gen. broni Michałem Sikorą i wiceministrem Tomaszem Zdzikotem wręczyli kilkunastu wyróżniającym się żołnierzom i pracownikom cywilnym medale państwowe i resortowe oraz Medal 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego WP.
 
 
 
 
 
Sekretarz stanu w MON Tomasz Zdzikot odczytał list Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej skierowany do kadry i pracowników SG WP.
 
 
 
 
Uroczystości zakończyła defilada żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
 
 

* * *
Fotogaleria:

* * *