SGWP
Wtorek, 20 sierpnia 2019 r.
Aktualności
14.08.2019
Życzenia szefa Sztabu Generalnego WP z okazji Święta Wojska Polskiego
15 sierpnia to data o szczególnym znaczeniu dla Wojska Polskiego. Upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku, jest wyrazem hołdu dla tradycji i dorobku narodowego oręża.

W tym dniu oddajemy cześć bohaterstwu tych, którzy zginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny. Ich chwalebny czyn zbrojny wskazał najlepsze i najważniejsze cechy polskiego żołnierza, które dziś muszą być dla nas drogowskazem w służbie.
 
Słowa te kieruję do wszystkich żołnierzy, którzy pełnią obowiązki w kraju, na placach ćwiczeń, w jednostkach bojowych, dowództwach, sztabach, jak również do tych, którzy służą poza granicami kraju w polskich kontyngentach wojskowych oraz przedstawicielstwach wojskowych NATO, ONZ i Unii Europejskiej.
 
Panie i Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Szeregowcy, Szanowni Państwo,
 
Z okazji Święta Wojska Polskiego dziękuję Wam za wysiłek, oddanie i poświęcenie w imię najwyższych wartości. Żołnierze zawsze byli dumą swojego narodu, dlatego naszym solidarnym obowiązkiem jest służba dla przyszłości niepodległej Ojczyzny.
Życzę Wam więc poczucia spełnienia w realizacji codziennych zadań.
 
Dziś wspólnie tworzymy nowoczesne siły zbrojne. Potrzebujemy nowych zdolności, aby sprostać współczesnym wyzwaniom i zagrożeniom. Środowisko bezpieczeństwa stale ulega modyfikacjom, a to wymaga wprowadzania wielokierunkowych zmian, nie tylko modernizacyjnych, ale także nowych strategii działania oraz nowoczesnych metod dowodzenia i szkolenia, które oparte będą na wiedzy. Wraz ze wzrostem dynamiki zmian, wzrasta znaczenie innowacji, a ona jest podstawą rozwoju.
 
Życzę Wam niegasnącej siły i motywacji do działania oraz wszelkiej pomyślności.

Niech służba Ojczyźnie przynosi Wam na co dzień zadowolenie, zasłużony szacunek i uznanie.Rajmund T. ANDRZEJCZAK

           generał broni
 
 

>>> ŻYCZENIA SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO <<<